top of page
Citrus Fruits

Buddhista Alaptanítások Képzés 1. - 2019. nyár

jún. 13., Cs

|

Budapest, Erzsébet krt. 52, 1073 Hungary

A foglalkozásokon a buddhizmus alaptanításaival ismerkedhetsz meg, elméletben és gyakorlatban, amelyek segíthetnek Neked, hogy sikeresebben megtaláld a helyed a világi és spirituális életedben egyaránt, mivel a képzés során különböző szemszögből vizsgáljuk a valósággal való kapcsolatunkat.

A képzési helyek megteltek! A regisztrációt lezártuk.
További rendezvényeink
Buddhista Alaptanítások Képzés 1. - 2019. nyár
Buddhista Alaptanítások Képzés 1. - 2019. nyár

Időpont és helyszín

2019. jún. 13. 18:00 – 2019. aug. 02. 20:00

Budapest, Erzsébet krt. 52, 1073 Hungary

A program leírása

MIRŐL SZÓL A KÉPZÉS?

A foglalkozásokon a buddhizmus alaptanításaival ismerkedhetsz meg, elméletben és gyakorlatban. A nyolc + egy alkalomból álló képzés alatt betekintést nyerhetsz a buddhista filozófiába, világképbe és meditációs technikákba.

MIBEN SEGÍT NEKED?

A buddhista világkép nagy segítségedre lehet, hogy sikeresebben megtaláld a helyed a világi és spirituális életedben egyaránt, mivel a képzés során különböző szemszögből vizsgáljuk a valósággal való kapcsolatunkat. A 2500 éves buddhista útmutatásokon keresztül újra gondolhatod milyen célt érdemes a szemed előtt tartani a sikeres fejlődés érdekében és mi az, amit érdemes lehet elengedni.

Kezdés: 2019. június 13. csütörtök 18 óra

Az alkalmak két óra hosszúak, és a továbbiak pontos idejét lentebb, az "alkalmak pontos ideje" linkre kattintva találod. A képzés során 1 alkalomról lehet hiányozni.

A teljes képzés 27.000,- Ft-os díj ellenében végezhető, ami alkalmanként 3.000,- Ft formájában fizetendő.

Kérlek, hozz magaddal A5-ös méretű füzetet és tollat. Esetleg medi párnát, mert egyelőre nem rendelkezünk annyival, hogy mindenkinek jusson.

A képzés a kezelőnkben lesz, melynek címe:

1073 Budapest, Erzsébet körút 52. II/15A

TOVÁBBI RÉSZLETEK

IDŐPONTOK ÉS TÉMÁK

1. A Buddha élete - 2019. június 13. csütörtök 18 óra

Mi a vallás, mi a hit, hogyan alakul ki a kultusz és hol helyezkednek el ezeknek a fogalmaknak a mentén a buddhista tanítások. Gótama Buddhával, a buddhizmus alapítójának életével foglalkozunk behatóbban. Közös meditáció a szenvedés megtalálásáról és feloldásáról. Amíg ugyanis nincs valódi kapcsolatunk a saját életünkben jelen lévő szenvedéssel, addig nem is tudunk változtatni azon.

2. A buddhizmus tanítása a szenvedésről - 2019. június 19. szerda 18 óra

A buddhai tanítások két alapelvével a Négy nemes igazsággal és a Nemes nyolcrétű ösvénnyel ismerkedünk meg. Míg az első szolgáltatja az elméletet, ami a helyes megértés és szemlélet alapjául szolgál, addig a második képezi a gyakorlati utat, amely a fegyelem és meditáció két pillérére épül. Ez a kettő szerves egységet képez és együtt a szenvedés megszűntetésének lehetőségét alkotják. Közös meditáció az éberség fejlesztéséről, ugyanis a minden pillanatban jelen levésnek vagy tudatosságnak ez az alapja. Ezért ez a legfontosabb meditációs technika is egyben.

3. A Buddha tanításának lényege a tudat - 2019. június 26. szerda 18 óra

A buddhai tanítások központi elemét, a tudatot és az érzékelést tanuljuk. Ennek kapcsán felmerülnek kérdések az idő és a valóság természetét illetően, amelyeken keresztül eljutunk a lényegi tanításokhoz. Közös meditáció a gondolatok és érzelmek megfigyelésével. Így fontos felismerésekre tehetünk szert a bennünk zajló mentális folyamatok és a lelki állapotunk között.

4. A Buddha tanítása az éntelenségről - 2019. július 03. szerda 18 óra

A buddhizmus egyik legjellegzetesebb tanítása kerül előtérbe, amely kimondja, hogy minden szenvedésünk gyökéroka az az elképzelés, miszerint rendelkezünk egy énnel, ami saját, független, tartós és valóságosan létező. Az éntelenség tanítása alapján, akármilyen kitartóan kutatunk egy ilyen én után, nem találhatjuk meg, merthogy nem létezik. Közös meditáció az éntelenségről, hogy megvizsgáljuk hogyan tapad a tudatunk az én és az enyém képzetéhez. Ugyanis ennek a kapcsolatnak a megfigyelése és kezelése a kulcs, a megvilágosodás eléréséhez.

5. A karma és a reinkarnáció tanítása - 2019. július 10. szerda 18 óra

A cselekvés és cselekedetek: milyen szinteken történhetnek, milyen következményeik lehetnek és hogy miként függnek össze a tetteink a tapasztalásunkkal. Átbeszéljük azokat az erénytelen cselekedeteket, amelyeket buddhista nézőpontból érdemes elkerülni és azokat, amelyeket javasolt gyakorolni. Közös meditáció cselekvésről és annak hiábavalóságáról. Fontos megérteni, hogy ha az eddigi életünk összes cselekedet után még mindig szenvedést tapasztalunk, akkor feltételezhetően „nem jól cselekszünk.”

6. Buddhista iskolák és irányzatok - 2019. július 17. szerda 18 óra

Miyen folyamat vezetett oda, hogy egy élő mester által vezetett szellemi gyakorlókból álló csoport egyházzá szerveződjön. Milyen hatással volt ez a tanításokra, a közösség tagjaira és hogyan tudtak ehhez csatlakozni a későbbiekben a világi hívők. Miben térnek el a különböző irányzatok és iskolák. Közös meditáció a „Négy gondolatról, amelyek megváltoztatják a tudatot.” Ez egy olyan alapvető gyakorlat, amelyet a buddhisták mindennapjaikban gyakorolnak, hogy a világi céljaikról a legfontosabb feladatra, a megvilágosodás elérésre irányítsák tudatukat.

7. Buddha-ábrázolások és a panteon - 2019. július 24. szerda 18 óra

Buddha legkorábbi ábrázolásai a buddhizmus nagyobb korszakai szerint. A kései, úgynevezett tantrikus buddhista panteon főbb alakjai, annak szerepe és a fontosabb képi szimbólumok jelentése. Közös meditáció egy magszótagon, valamint egy Buddha alakján. Ezzel gyakorlatban is megértjük a buddhista vizuális ábrázolások jelentőségét.

8. A bódhiszattva életút - 2019. július 31. szerda 18 óra

Megismerkedünk a bódhiszattva életúttal, vagyis hogyan éljünk olyan életet, hogy az minden érzőlény javára váljon. Vagyis milyen út vezet el a „leüMlök meditálni, hogy jobban legyek” állapotból abba, hogy szívünkből azt érezzük „legyen minden érzőlény olyan boldog mint én!” Közös meditáció az együttérzésből felkelő segíteni akarás állapotáról, majd egy páros gyakorlat keretében megszabadítjuk egymást a szenvedés hátramaradt fátylaitól.

9. Záró szertartás - 2019. augusztus 02. péntek 18 óra

RÉSZLETES ISMERTETŐ

A Buddhista Alaptanítások Képzés (röviden: BAK) minden olyan érdeklődőnek lehetőséget kínál a részvételre és szellemi fejlődésre, aki szeretne megismerkedni a buddhizmus alapjaival elméletben és gyakorlatban.

Ezt a programot a szellemi úton járó, ébredező lények

között létrejött, buddhizmus iránti igény keltette életre.

A képzés jól illik a különböző természetes gyógymódokhoz, amelyeknek általános célja az egészséges állapot megőrzése vagy éppen visszahozása, emellett nem foglalkoznak a vallási jellegű kérdések keresésével és megválaszolásával. Ezért úgy gondoljuk, ha valakinek ilyen jellegű igényei merülnek fel, akkor hasznos lehet, ha egy hiteles szellemi tradíció útmutatása alapján keres válaszokat.

A buddhista hagyomány úgy kapcsolódik a természetes gyógymódokhoz, hogy közös a céljuk: mind a kettőben az egészség és boldogság elérése a feladat; más azonban az út. Amíg a természetes gyógymódok alapvetően a betegségen keresztül segítenek feloldani a mögötte meghúzódó problémákat és sérelmeket, így elhozva a gyógyulást, addig a buddhizmus igyekszik megtalálni a valamennyi szenvedésünk mögött álló úgynevezett gyökérokot, hogy egyetlen csapással semmisítse meg minden gondunkat.

Ez a nyolc hetes képzés a tematikájában vallási, de célját tekintve nem az. Nem szándékozik senkit sem elfordítani a vallásától vagy meggyőződésétől, azonban lehetőséget kínál az érdeklődőknek, hogy megismerkedhessenek a buddhizmus válaszaival azokra a mindannyiunkat foglalkoztató kérdésekre, mint: miért létezünk? mi a célja? ki vagyok vagy ki nem vagyok én? hogyan szabadulhatok meg a szenvedéstől? hogyan lehetek boldog és így tovább.

Abban az esetben, ha a résztvevőben felébred az igény az elmélet mélyebb megértésére, úgy a meditációs technikák fogják segíteni, hogy mindennapi élete részévé váljanak a tanultak, hallottak.

ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK

A képzésen való részvételnek nincs semmilyen előfeltétele, minden érdeklődő számára nyitott.

A képzés ideje nyolc héten keresztül, heti egy találkozó és alkalmanként 2 óra hosszát tart. Egy alkalomról lehet hiányozni, ezért a második hiányzással a résztvevő saját magát zárja ki a tanfolyamról. Ebben az esetben egy következő képzésen vehet részt újra.

Az alkalmak felvételre kerülnek, amelyekhez a résztvevők később online hozzáférést kapnak, hogy saját maguk meghallgathassák újra az egyes tanításokat. Emellett javasolt az egyéni jegyzetelés a tanítások alatt.

Oszd meg a rendezvényt

bottom of page